آموزش روان کردن چرخ اسکیت و اسکیت برد در آنلاین اسکیت

برای خیلی از ما اتفاق افتاده که پس از مدتی استفاده از اسکیت و اسکیت برد حس می کنیم که چرخ ها روان نیستند و حرکت اسکیت و اسکیت برد کند شده است. در این شرایط نیاز داریم که با تمیز کردن بلبرینگ اسکیت برد و اسکیت به روان شدن حرکت چرخ کمک کنیم.

درانلاین اسکیت ما سعی داریم نحوه تمیز کردن بلبرینگ اسکیت برد را به شما آموزش دهیم که مهم ترین فاکتور برای روان کردن چرخ اسکیت و اسکیت برد است. عکس ها و فیلم ها در این آموزش از روان سازی چرخ اسکیت برد می باشد که همین کارها را می توان برای روان کردن چرخ اسکیت نیز انجام داد.

با گذشت زمان ، گرد و غبار و شن و ماسه می تواند در بلبرینگ های اسکیت بورد شما جمع شده و به توانایی شما در انجام حرکات نمایشی لطمه وارد نماید. تمیز کردن بلبرینگ اسکیت و اسکیت برد باعث کاهش سایش و خوردگی می شود ، سرعت آن را افزایش می دهد و از جمع شدن چرخ ها جلوگیری می کند.

مرحله اول تمیز کردن بلبرینگ اسکیت و اسکیت برد : باز کردن بلبرینگ ها

برای اینکه این کار سریعتر پیش برود و شما زودتر مراحل کار را به پایان برسانید، داشتن ابزار مناسب در حالت آماده یک امر ضروری است. به طور خاص شما به انبر / پیچ گوشتی ، آچار سوکت یا جغجغه و یک ابزار اسکیت (یا ابزار T) نیاز خواهید داشت.

آچار اسکیت برد

چرخ های اسکیت برد را جدا کنید. مطابق ویدیو زیر از این ابزار می توانید برای شل شدن مهره های نگهدارنده چرخ ها به راحتی استفاده کنید. ممکن است لازم باشد دک خود را ثابت نگه داشته و محکم فشار دهید تا پیچ و مهره ها باز شود.

قطعات جدا شده را در جای امنی نگهداری کنید، قطعاتی که با آنها کار نمی کنید را درون کیسه پلاستیکی قرار دهید. برای هر چرخ برداشته شده ، باید یک پیچ و مهره و یک تا دو واشر تحمل داشته باشید.

بلبرینگ چرخ ها را آزاد کنید. بلبرینگ هسته چرخ را اشغال کرده و به صورت دایره ای است. پس از برداشتن چرخ ها ، می توانید به راحتی با یک پیچ گوشتی بلبرینگ ها را بیرون بیاورید ، یا با انبردست سوزن بینی آنها را با دقت بیرون بیاورید. اگر ابزاری در دسترس ندارید ، چرخ را روی تراک بگذارید مانند آن را وصل کنید ، اما مطمئن شوید که فقط یک بلبرینگ روی تراک قرار دارد.

سپس بلبرینگ را با استفاده از تراک برای استفاده از فشار ، گوه بزنید. بعضی از تخته ها دارای فاصله اضافی بین بلبرینگ ها هستند که حلقه سرعت نامیده می شود. شما باید این را پس از آزاد کردن اولین چرخ بردارید.

اگر کشنده یاتاقان ندارید ، می توانید از یک میله فلزی ضخیم استفاده کنید (به اندازه کافی نازک باشد که از طریق سوراخ بلبرینگ جایی که معمولاً محور از آن عبور می کند جا شود) ، در هنگام قرار دادن میله فلزی ، یاطاقان در طرف مقابل را لمس کنید و به آرامی با چکش ضربه بزنید. با این حال ، انجام این کار ممکن است به بلبرینگ آسیب برساند ، بنابراین باید بسیار مراقب باشید.

مرحله دوم روان کردن چرخ اسکیت برد : باز کردن بلبرینگ ها

آلودگی ها و گرد و غبار اصلی را پاک کنید. اطمینان حاصل کنید که این کار را به آرامی انجام دهید ، تا از نفوذ خاک در بلبرینگ ها جلوگیری شود. بلبرینگ ها را به آرامی با یک پارچه خشک یا حوله کاغذی مالش دهید تا تمام آلودگی های آشکار از بین برود. اگر جرم خیلی زیاد است ، مقدار کمی حلال را به پارچه یا حوله کاغذی بمالید تا به جدا کردن جرم کمک کند.

تهیه محلول: با استفاده از یک ظرف یا کاسه تمیز ، آن را با استون یا یک حلال تمیز کننده چربی پر کنید. استون نسبتاً ارزان هستند و نسبت به برخی از مواد تمیز کننده آسیب کمتری ایجاد می کند.

کاسه را فقط به اندازه ای پر کنید که بلبرینگ ها را غرق کند. اگر تصمیم به استفاده از استون دارید ، لطفاً به یاد داشته باشید که دستکش بپوشید ، زیرا این حلال به دست آسیب می زند.

 

 

 

خارج کردن گردوغبار از کلاهک های محافظ بلبرینگ: بلبرینگ ها را در دست گرفته و با استفاده از یک سنجاق کوچک و نازک محافظ لاستیکی را از بلبرینگ خارج کنید. این کلاهک ها معمولاً سیاه یا قرمز هستند.

پس از برداشتن درپوش، باید گلوله های فلزی ریز را مشاهده کنید. اگر در انجام این کار مشکلی دارید ، سعی کنید جسم نوک تیز را بین کلاهک لاستیکی و محفظه بلبرینگ قرار دهید ، سپس به آرامی سعی کنید تا درپوش آزاد شود.

بلبرینگ ها را در حلال خیس کنید: اکنون بلبرینگ ها آماده قرار دادن در محلول تمیز کننده هستند. بلبرینگ ها را به مدت حدود پنج دقیقه در حلال بچرخانید ، سپس اجازه دهید بلبرینگ ها حدود ده دقیقه در مایع بمانند.

اگر حلال گریس به طور قابل توجهی تیره شده است ، ممکن است لازم باشد که حلال را با دقت تخلیه کرده و مقداری بیشتر به ظرف اضافه کنید. این کار را چند بار لازم است انجام دهید تا بلبرینگ ها کامل تمیز شوند.

بلبرینگ ها را برداشته و خشک کنید: قبل از برداشتن بلبرینگ ها ، مکانی امن و تراز تهیه کنید که در آن خشک شود. دستمال کاغذی یا یک پارچه را پهن کنید، بلبرینگ ها را بردارید و بگذارید تا کاملا خشک شود.

تمیزکردن بلبرینگ ها

مرحله سوم تمیز کردن بلبرینگ اسکیت و اسکیت برد: روغن کاری و جمع آوری مجدد بلبرینگ ها
اجازه دهید بلبرینگ ها برای حدود ۱۰ دقیقه خشک شوند. می توانید با استفاده از پمپ هوای دستی چرخش بلبرینگ ها را سرعت دهید. هوای را در قسمت باز بلبرینگ قرار داده و اسپری کنید. اگر حرکت نکرد ، با انگشت خود بلبرینگ را بچرخانید و در حالی که بلبرینگ در حال چرخش است هوا را اسپری کنید.

روان کننده استفاده کنید: بهتر است از روانکاری مخصوص بلبرینگ های اسکیت بورد استفاده شود. هر بلبرینگ فقط به دو یا سه قطره روان کننده نیاز دارد. پس از استفاده از روان کننده ، بلبرینگ را بچرخانید تا در تمام بلبرینگ توزیع شود.

هیچ وقت روغن پخت و پز ، روغن موتور یا هر چیز دیگری که ممکن است بلبرینگ ها را گلوله کند یا باعث چسبندگی شود استفاده نکنید. WD-40 نیز توصیه نمی شود ، زیرا مدت کوتاهی دوام می آورد ، بلبرینگ ها را از بین می برد و می تواند بلبرینگ ها را خشک کند و باعث خنثی سازی روان کننده شود. در عوض از روان کننده های پایه تفلون استفاده کنید.

گریس کاری بلبرینگ

واشر بلبرینگ را عوض کنید. واشرها باید بدون مشکل در محل خود قرار بگیرند. بررسی کنید که هیچ شکافی وجود نداشته باشد.

بلبرینگ ها را دوباره وارد کنید. بلبرینگ ها را با فشار دادن محکم هر انگشت خود به داخل چرخ تا جایی که می توانید جایگزین کنید. با فشار دادن چرخ به پایین بر روی یک تراک اسکیت بورد ، بلبرینگ ها را به سمت داخل سوق دهید.

چرخ ها را دوباره محکم کنید. اکنون که بلبرینگ ها در چرخ ها هستند ، چرخ ها را دوباره به تراک ها متصل کنید. به یاد داشته باشید که باید در هر طرف چرخ یک واشر قرار دهید. سپس پیچ را محکم کنید تا چرخ ها محکم شوند ، اما سفت نشوند. چرخ ها پس از اتصال مجدد باید کمی تکان بخورند

اطمینان حاصل کنید که چرخ ها به درستی بسته شده اند. سفت شدن بیش از حد مهره می تواند توانایی چرخش چرخ را مختل کند. هر چرخ را با دست تست کنید ، هر کدام را بچرخانید تا مطمئن شوید همه آزادانه حرکت می کنند. اگر چرخ نمی چرخد ​​یا چرخاندن آن سخت است ، پیچ و مهره ای که چرخ را روی تراک نگه داشته است ، کمی باز کنید.

برای مشاهده مقالات مربوط به اجرای حرکات پیچیده در اسکیت اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست