با ده پیست اسکیت معروف و برتر جهان و ایران آشنا شوید در آنلاین اسکیت

 

پیست اسکی معروف و برتر جهان و ایران

در ابتدای امر اسکی به عنوان یک ورزش در میان کوهنوردان شجاع به سرعت رشد داشت، اما اکنون به فعالیتی زمستانی برای کل خانواده تبدیل شده است. پیست‌های اسکی با اضافه کردن هتل‌ها، رستوران‌ها، و تفریحات بعد از اسکی، مورد استقبال قرار گرفتند. اما آنچه که برای اسکی بازان اهمیت دارد، برف و زمین کوهپایه ای که روی آن برف می‌بارد است.

در شرایط پاندمی کرونا، هر کشور یا منطقه ای رویکرد خاص خودش را دارد. قبل از سفر به پیست‌های داخل یا خارج از کشور، بررسی وضعیت سفرهای بین المللی و وب‌سایت پیست ضروری است.

بهترین پیست های اسکی جهان را در لیست زیر بیابید.

بیشتر بخوانید: آنچه قبل از تور اسکی در روزگار کرونا باید بدانید

پیست اسکی ویسلر بلک کمب (Whistler Blackcomb)

پیست ویسلر بلک کمب با ترکیب زمین عالی دو کوه، آن را به برترین پیست اسکی کانادا و بزرگ ترین محوطه ورزش های زمستانی آمریکای شمالی تبدیل کرده است. زمین ترکیبی اسکی بیش از ۲۰۰ پیست دارد که با ۳۷ بالابر می توان به آن دسترسی داشت. یکی از آن‌ها، تله کابین ۳ کیلومتری Peak 2 Peak Gondola است که دو قله را به هم وصل می‌کند.

تنها با دوساعت رانندگی از ونکوور به چشم اندازهای بی نظیری که تا اقیانوس آرام کشیده شده است خواهید رسید. زمین های بسیار مناسب برای هر سطح مهارت اسکی، و دهکده ای جذاب با خدمات تفریحی کامل، که آن را به انتخابی مناسب برای خانواده ها و اسکی بازان تبدیل کرده است.

پیست کورشول (Courchevel)

پیست اسکی کورشول برای اسکی بازانی جدی که به دنبال هیجان هستند می باشد

با وجود روستاهای کاملا مجلل و شهرتش، کورشول پیستی برای اسکی بازانی جدی که به دنبال هیجان هستند می باشد. کورشول بخشی از منطقه سه‌دره، بزرگترین ناحیه اسکی در دنیا است، که ۱۵۰ کیلومتر از زمین اسکی آلپاین را در‌بر می‌گیرد.

برف طبیعی که سالانه به طور متوسط چهار متر می‌باشد، به طور دقیق حفظ می‌شود، و اسکی خارج از پیست افسانه‌ای است. مسیرهای دشوار (black runs) شامل راهرویی است که به عنوان یکی از سخت ترین مسیرهای دنیا محسوب می شود. برای اسکی بین درختان، به پیست هایJockeys و Jean Blanc بروید.

پیست زرمات (Zermatt)

پیست اسکی زرمات، بلندترین منطقه ورزش های زمستانی در رشته کوه های آلپ، رویای اسکی بازان است.

زرمات، بلندترین منطقه ورزش های زمستانی در رشته کوه های آلپ، رویای اسکی بازان است. قله با شکوه ماتر هورن را می‌توان تقریبا از هر نقطه‌ای در ۳۵۰ کیلومتری مسیر و دامنه آن مشاهده کرد.

بلندترین بالابر ۳S جهان در سال گذشته، هر ساعت ۲۰۰۰ اسکی‌باز را به یخچال طبیعی ماتر هورن حمل می‌کند. این یخچال که در ارتفاع ۳۸۸۳ قرار دارد، در تمام طول سال برای اسکی فعال است. از این فرصت استفاده کنید تا علاوه بر اسکی روی یک گردنه، از یک مرز بین المللی نیز بگذرید.

مکان های کمی می توانند با فرصت های خارج از پیست زرمات برابری کنند. در کنار روث‌هورن، استکهورن، و یخچال ماتر‌هورن، زرمات به دروازه‌ای رو به یکی از هیجان‌انگیز‌ترین تجربه‌های خارج از پیست جهان تبدیل شده است.

مسیر کوهنوردی ۱۷۸ کیلومتری از زرمات به شامونی، در آلپ فرانسه، به مسیر هاوت (Haute Route) شناخته شده است. حضور یک راهنما با داشتن مهارت های تخصصی و استقامت در ارتفاع بالا اجباری است.

مسیر شبکه ای با اتصال کلبه های کوهستانی، مسافرخانه ها، و اقامتگاه ها که معمولا گذشتن از آن هشت روز طول می کشد از دیگر جاذبه های زرمات است.

پیست کوهستان وایل (Vail Mountain)

پیست اسکی وایل بزرگ‌ترین پیست اسکی کلرادو
وایل بزرگ‌ترین پیست اسکی کلرادو، و یکی از وسیع‌ترین پیست‌های جهان است، که ذهن هر اسکی‌باز مشتاقی را مشغول می‌کند. پیست های طولانی و زیبا به هتل های لوکس، رستوران، و فروشگاه های مجلل شهر ثروتمند وایل اشراف دارند.

وایل نه تنها به خاطر مساحت بیش از پنج هزار هکتار زمین اسکی مجهز به ۳۱ بالابر، بلکه به دلیل تنوع اش شناخته شده است. استفاده از کلیه امکانات تفریحی در این فصل با رزرو قبلی، و بدون فروش بلیت و با کارت اعتباری در محل انجام می شود.

 

 

 

پیست آسپن اسنو ماس (Aspen Snowmass)

پیست اسکی آسپن اسنوماس، برترین پیست در میان چندین پیست کلرادو
پیست آسپن اسنوماس، برترین پیست در میان چندین پیست کلرادو، از چهار منطقه تشکیل شده است. مساحت این پیست به تنهایی بیش از ۳۰۰۰ هکتار است.

کوه آسپن با زمین‌های شیب‌دار که با درجه سختی دشوار (black) و بسیار دشوار (double-black) ارزیابی شده، به شدت برای اسکی‌باز‌های متوسط و متخصص مناسب است.

اگرچه عمده این زمین های خارج از پیست برای اسکی‌باز‌های حرفه ای است، آسپن مناطق آسانی برای مبتدی‌ها دارد. این‌جا یکی از اولین مکان‌های قاره است که اسکی خارج از پیست در آن رواج پیدا کرد، و هنوز پیشتاز است. با تورهای آسپن، اسکی‌بازها به برف‌های دست نخورده‌ی پشت کوه آسپن، که حتی بالابر به آن دسترسی ندارد، می‌رسند.

بیشتر بخوانید: ۴ گام برای این که در آینده گردشگر بهتری باشیم
اگرچه سال‌ها کشو‌های اروپایی به عنوان بهترین مقاصد اسکی در جهان شناخته شده‌اند، تورهای اسکی ایران نیز توجه اسکی‌بازان زیادی را از سراسر دنیا به خود جلب کرده است.

معرفی پیست اسکی دیزین در آنلاین اسکیت

دیزین با داشتن ۲۳ پیست اسکی، بهترین و بزرگ ترین پیست اسکی ایران است. این پیست اولین مکانی است که به دلیل قابلیت برگزاری مسابقات رسمی، در فدراسیون بین المللی اسکی شناخته شد. هرچند شیب این پیست برای اسکی‌بازان حرفه‌ای مناسب است، بخش‌هایی از این پیست را نیز به مبتدی‌ها اختصاص داده‌اند.

از تفریحات زمستانی آن می توان به تله اسکی، تله سیژ، و تله کابین اشاره کرد. تله کابین ها می تواند شما را به ارتفاع ۵۱۰ متری برساند تا از مناظر تماشایی اطراف لذت ببرید. علاوه بر‌این، رستوران‌های مختلفی در اطراف دیده می‌شوند که می‌توانید برای صرف صبحانه یا ناهار در آن‌ها توقف کنید.

پیست اسکی شمشک

این تنها اسکی که در روستای شمشک قرار گرفته است را می‌توان جزء قدیمی ترین پیست‌های اسکی ایران دانست. پس از پیست دیزین، شمشک نیز از طرف فدراسیون جهانی اسکی موفق به کسب عنوان “پیست اسکی بین المللی” شد.

این پیست شامل دو تله سیژ، سه تله اسکی و دو تله اسکی چکشی است. وجود ۴ مدرسه اسکی در این منطقه که یکی از آن‌ها مختص مبتدیان است، باعث شده است تا شمشک میزبان علاقه‌مندانی در همه سطوح باشد.

در حالی که سایر پیست های ایران، با غروب آفتاب تعطیل می شوند، پیست شمشک از ساعت ۱۸ تا ۲۲ نیز به فعالیت خود ادامه می دهد. نورپردازی های زیبای پیست در شب، به اسکی‌بازان این امکان را می‌دهد تا شب‌های خاطره‌انگیزی را تجربه کنند. از امکانات رفاهی این پیست می‌توان به هتل و رستوران‌های آن اشاره کرد که چشم‌انداز زیبایی به کوهستان دارند.

معرفی پیست اسکی آبعلی در آنلاین اسکیت

پیست آبعلی قدیمی ترین پیست اسکی ایران، و اولین پیستی است که به دستگاه های بالابر مجهز شد. این پیست کوچک، زادگاه اسکی مدرن و ورزش های زمستانی ایران است. ۵ پیست در این منطقه وجود دارد که شامل تله‌ اسکی‌های بشقابی و چکشی، تله ‌سیژ، و تله کابین می‌باشند.

افرادی که به اسکی علاقه ای ندارند، می توانند از تفریحاتی نظیر کوهنوردی، تیوب سواری و برف بازی لذت ببرند. در پایان روز، می توان در رستوران ها و هتل های اطراف استراحت کرد. به یاد داشته باشید که این پیست به دلیل دسترسی آسان معمولا شلوغ است، پس برای رفتن به این منطقه باید سحرخیزتر از همیشه باشید.

پیست اسکی توچال

به دلیل مشرف بودن به چشم اندازهای کوهستانی دلنشین و داشتن هوای لذت بخش، چشمه های فراوان، و فضای آرام، توچال به یکی از محبوب ترین مکان های تفریحی تبدیل شده است.

این منطقه از سه پیست مجزا برخوردار است که طولانی‌ترین آن حدودا ۵ کیلومتر طول و ۳۷۵۰ متر ارتفاع دارد. ارتفاع بالا و برفگیر بودن این پیست باعث شده که برای هشت ماه از سال قابل استفاده باشد. شیب مناسب پیست، آن را به مکانی عالی و ایده آل برای اسکی بازان تبدیل کرده است.

علاوه بر پیست اسکی، خدمات مختلف دیگری از جمله تله کابین، تله سیژ، تله اسکی، اسنوموبیل، رستوران، و هتل هم در اختیار گردشگر قرار دارد. تله کابین توچال با طول ۷۳۰۰ متر یکی از طولانی ترین تله کابین های جهان به شمار می رود. شما می توانید در این مسیر از هوای ارتفاعات و تماشای طبیعت زیر پای خود نهایت لذت را ببرید.

پیست اسکی دربندسر

پیست دربندسر در منطقه شمشک با آب و هوای متنوع و طبیعت منحصربه‌فرد یکی از مهم‌ترین پیست‌های ایران است. جدیدترین پیست تهران که از سال ۱۳۶۱ آغاز به کار کرد، از سال ۱۳۸۷ میزبان مسابقات بین المللی با حضور اسکی بازان جهان بوده است. این منطقه با داشتن دستگاه برف ساز، تله کابین، و تله اسکی یکی از مجهزترین پیست های ایران است.

دربندسر به خاطر داشتن شیب مناسب و اختصاص یک چهارم فضای کل به افراد مبتدی، مخاطبان زیادی را جذب می‌کند. از دیگر ویژگی های چشمگیر این پیست، وجود پیست اسکی شب است که اسکی بازان می توانند تا پاسی از شب در آن لذت ببرند.

 برای مشاهده مقالات مربوط به تاثیر اسکیت بر رشد قد اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست