تفاوت بین انواع اسکیت برد ها

اکثر مردم اسکیت برد را به صورت یک تخته چوبی با یک جفت تراک و یک جفت چرخ می شناسند. اما تفاوت بین انواع اسکیت بردها را نمی دانند.

بین اسکیت برد های مختلف تفاوت های زیادی وجود دارد. ما در آنلاین اسکیت به بررسی کروزرها، لانگ بردها و اسکیت بردهای معمولی می پردازیم و تفاوت عمده این مدل ها را با هم بررسی می کنیم در آنلاین اسکیت.

تفاوت

لانگ بردها به طور واضح تخته های بلندتری دارند و فاقد Tail هستند. Tail به قسمت برآمدگی پشت اسکیت برد گفته می شود که برای حرکات نمایشی باید به آن ضربه زد. معمولا لانگ برد ها و کروزرها بدلیل شباهت زیاد با هم اشتباه گرفته می شوند. از طرف دیگر اسکیت برد کاملاً با لانگ برد و کروزر متفاوت است.

اگر بخواهیم در یک پاراگراف تفاوت این سه نوع اسکیت را بگوییم، لانگ برد ها برای مسافت های طولانی هستند و به اندازه دو مدل دیگر قابل حمل نیستند، کروزرها برای طی کردن مسافت های داخل شهری طراحی شده اند و به راحتی قابل حمل هستند و اسکیت برد ها به صورت تخصصی در تریک ها و ترفند ها استفاده می شود.

ممکن است قطعات این سه مدل یکسان به نظر برسند، اما هرکدام برای اهداف مختلفی طراحی شده اند.لانگ بردها اغلب دارای تراک های برعکس هستند.

تراک معمولی اسکیت برد و لانگ برد

طول اسکیت برد بین ۳۰ تا ۳۲ اینچ است
طول کروزرها بین ۲۵ تا ۳۷ اینچ است
طول لانگ برد ۳۶ اینچ به بالا است

اندازه چرخ لانگ برد ها ۶۰ میلی متر به بالا است
اندازه چرخ اسکیت برد بین ۵۰ تا ۶۰ میلی متر است
اندازه چرخ کروزر بین ۵۵ تا ۶۵ میلی متر است

تفاوت سایز های چرخ اسکیت

اسکیت برد در مقایسه با لانگ برد سفت تر است در حالی که لانگ بردها انعطاف پذیرتر هستند.کروزرها و لانگ بردها دارای چرخ های نرم تری هستند.کروزر برای مسافت های کوتاه تر، لانگ برد برای مسافت های خیلی طولانی و سرازیری ها و اسکیت برد ها برای تریک ها طراحی شده اند.

لانگ برد ها و کروزرها اشکال مختلفی دارند.شتاب و سرعت اسکیت برد نسبت به لانگ برد و کروزر ها کمتر است.کروزرها و لانگ بردها برای سطوح ناهموار هم مناسب هستند

قبل از اینکه اقدام به خرید اسکیت برد کنید تصمیم بگیرید میخواهید از اسکیت برد خود برای چه منظوری استفاده کنید و از تصمیم خود مطمئن شوید. انتخاب اسکیت برد تحت تاثیر مسائل مختلفی است.

این پست مربوط به این نیست که کدام برند اسکیت را بخرید، بلکه به شما کمک می کند تا انتخاب بهتری داشته باشید و تفاوت انواع مختلف اسکیت ها را درک کنید.

معرفی اسکیت برد در آنلاین اسکیت

اسکیت بورد معمولی عمدتا برای انجام تریک ها و حرکات نمایشی است. عرض این نوع اسکیت برد از ۷ تا ۹ اینچ و طول این اسکیت ها از ۳۰ تا ۳۲ اینچ متغیر است. تخته های باریک توسط اسکیت بازهای خیابانی و تخته های عریض تر توسط اسکیت بازهای وِرت و پول ترجیح داده می شوند.

این نوع اسکیت ها دارای دو برآمدگی در ابتدا و انتهای خود هستند که قسمت جلویی آنNose و قسمت پشتی آن Tail نام دارد. همچنین طرفین اسکیت کمی به سمت بالا منحنی می شوند که برای چرخاندن اسکیت استفاده می شود.

اسکیت بورد های کلاسیک برای پرش بر روی لبه جدول ها و ریل ها در نظر گرفته شده اند. این یک تفاوت اصلی با لانگ بورد و کروز می باشد.

در مقایسه با کروزها و لانگ برد ها ، اسکیت بورد برای حمل و نقل منظور نشده است. اگرچه با استفاده از چرخ های نرم و بزرگتر می توانید آن را به یک کروز تبدیل کنید.

بسیاری از اسکیت سواران آن را یک هنر و شیوه زندگی می دانند. به طور کلی در این ورزش، افراد از همه اقشار را پیدا خواهید کرد. اگر به دنبال یک اسکیت بورد با کیفیت هستید ، توصیه می کنیم مدل های اسکیت بورد های کامل را مشاهده کنید. آنها از مارک های معتبری تولید می شوند ، دارای اجزای با کیفیتی هستند و با قیمت مناسبی ارائه می شوند.

کروزر

کروزرها برای رفت و آمد طراحی شده اند و در عین حال حمل و نقل آنها آسان می باشد. بعضی از کروزرها بدون برآمدگی هستند و دارای سطح صاف می باشند (Nose , Tail ندارند). این در حالی است که بعضی دیگر از کروزرها دارای Tail می باشند.

 

 

 

کروزرها در اشکال و اندازه های مختلفی وجود دارند ، حتی یک تخته پنی نیز یک کروز محسوب می شود. کروزرها از لانگ برد ها سبک تر و به طور کلی از اسکیت بورد های معمولی بلندتر هستند. آنها شتاب سریعی دارند و تعادل و راحتی بالایی را فراهم می کنند.

کروزرها مانند لانگ بردها برای سراشیبی در نظر گرفته نشده اند و برای حرکات نمایشی خیلی مناسب نیستند (البته هنوز هم می توان کمی با آنها تریک زد).

چرخ های کروزرها در مقایسه با لانگ برد کوچکتر هستند اما نسبت به اسکیت بورد های معمولی بزرگتر هستند. به طور معمول اندازه چرخ آنها بین ۵۵ میلی متر تا ۶۵ میلی متر است. چرخ های کروزر نسبت به اسکیت برد معمولی نرم تر می باشد و برای برای زمین های نسبتا ناهموار مانند ترک های آسفالت و خیابان مناسب تر هستند.

اشکال کروزر ها بسیار متفاوت است بنابراین تشخیص یک کروزر از روی شکل آن کمی دشوار است. به عنوان مثال اسکیت بورد های قدیمی بسیار شبیه به کروزهای جدید می باشد. تشخیص کروزر از روی شکل تخته آن کمی سخت است اما هر چیزی که عرض آن بیش از ۸ باشد می تواند برای این منظور باشد.

انتظار نداشته باشید که با کروزر بتوانید به راحتی ollie بزنید یا بر روی جدول ها بازی کنید. تراک ها و تخته کروزر ها برای این کار طراحی نشده اند.

در بین اشکال موجود شکلی که برای شما مناسب است به سلیقه شخصی شما بستگی دارد. استاندارد به خصوصی در انتخاب یک کروزر وجود ندارد. تا وقتی یک مبتدی هستید ، حتماً چیزی را تهیه کنید که به شما کمک کند تعادل خود را حفظ کنید.

مدل های مختلف کروزر را می توانید در بخش کروزرها مشاهده کنید.

لانگ برد

لانگ برد ها بلندترین نوع اسکیت ها هستند. آنها همچنین در اشکال مختلف برای اهداف مختلف وجود دارد. لانگ برد ها برای مسافت های طولانی تر و موارد دیگر مانند مسابقه در سراشیبی نیز مورد استفاده قرار می گیرند. سرعت این نوع اسکیت برد بسیار زیاد می باشد و فقط نگاه کردن به آن باعث ترس می شود.

بدلیل شباهت زیاد لانگ برد با تخته موج سواری باعث محبوبیت آنها در بین موج سواران می شود. از بین انواع مختلف اسکیت برد ها،لانگ برد نرم ترین سواری را ارائه می دهد. سنگها و جاده های ناهموار برخلاف تخته اسکیت های معمولی برای لانگ برد مشکلی ایجاد نمی کنند.

به دلیل اندازه و وزن بالای لانگ برد، نمی توانید مانند کروزها و اسکیت بوردها تغییر جهت خیلی سریع داشته باشید. اما لانگ بردها سرعت بسیار بیشتری را امکان پذیر می کنند.

از خصوصیات لانگ برد این است که در عین داشتن سرعت بسیار بالا، حفظ تعادل بسیار بالایی دارند. همچنین لانگ بردها سنگین تر از دیگر مدلهای اسکیت برد می باشند به همین دلیل حمل یک تخته لانگ برد کمی ناخوشایند است.

در مقایسه با کروزرها و اسکیت بورد ها ، لانگ بردها دارای تراک های بسیار متفاوت تری هستند. تراک لانگ برد عرض بیشتری دارد و همچنین زاویه تیزتری دارد. تفاوت دیگر در تراک ارتفاع آن است. تراک ها برای جلوگیری از تماس چرخ ها با صفحه به ارتفاع بیشتری نیاز دارند.

همانند کروزرها ، لانگ بردها دارای چرخ های نرم بزرگی هستند که از ۷۰ میلی متر شروع می شوند.

در مورد اشکال، چند نوع مختلف وجود دارد که هر کدام برای هدف خاص خود طراحی شده اند. یک مدل تخته وجود دارد که وسط آن در مقایسه با ابتدا و انتهای تخته کمی پایین تر هستند. این به شما کمک می کند تا تعادل خود را حفظ کنید زیرا مرکز ثقل شما کمتر است.

در نهایت از لحاظ قیمت لانگ برد از بین سه نوع اسکیت برد گرانترین هستند اما دوام و طول عمر بیشتری دارند.

تفاوت در شکل

اشکال مختلف اسکیت بورد لانگ بورد و کروزر در تصویر زیر نشان داده شده است.ابتدا و انتهای اسکیت بورد های معمولی حالت نیم دایره هستند و دارای nose , tail زاویه دار هستند.

آنها همچنین دارای یک سطح مقعر هستند که امکان اجرای تریک ها را فراهم می کند. بعضی از کروزرها مقداری حالت مقعر دارند اما در مقایسه با اسکیت بورد ها معمولا کمتر است. بعضی از کروزرها برای کمک به شما در پرش از بالا و پایین ، Tail دارند و بعضی صاف هستند

لانگ بردها از یک nose , tail با زاویه برخوردار نیستند و بعضی از مدلهای آن کاملا صاف هستند. بدیهی است که در مقایسه با اسکیت برد معمولی و کروزرها، پایداری بیشتری دارند و طولانی تر هستند.

شکل اسکیت برد کروزر و لانگ برد

چند نکته آخر
نکته اول در خرید اسکیت برد این است که اول ببینید برای چه کاربری می خواهید اسکیت را تهیه کنید. سپس اگر تصمیم دارید یکی از این اسکیت بردد ها را بخرید ,می توانید در آنلاین اسکیت مدل های اسکیت را مشاهده کنید یا با ما تماس بگیرید و بودجه خود را به همکاران ما بگویید. ما شما را راهنمایی می کنیم و نوع تخته مورد نیاز شما را به شما پیشنهاد می دهیم.

حتما استفاده از کلاه ایمنی و یا پد زانو را نیز در نظر داشته باشید. در یادگیری اسکیت برد زمین خوردن بسیاری وجود دارد و مدتی طول می کشد تا تعادل مناسب را یاد بگیرید.

این نوشته در اسکیت برد، راهنمای خرید ارسال شده و با اسکیت برد، بهترین اسکیت برد، کروزر، لانگ برد، مناسب ترین اسکیت برد برچسب گذاری شده است.

برای مشاهده مقالات مربوط به اموزشگاه های اسکیت اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست