معرفی نکات مهم در آموزش اسکیت به کودکان در آنلاین اسکیت

برعکس کلاس زبان که اکثر بچه‌ها از آن فراری هستند! و شور و اشتیاقی برای آن ندارند، اسکیت‌بازی، ورزش و تفریحی بسیار محبوب در بین کودکان است؛ چرا که شادی و نشاط را در وجود بچه‌ها زنده می‌کند.

قسمت سخت ماجرا، آموزش اسکیت‌سواری به کودکان است. اگر نکاتی را در آموزش اسکیت به کودکان مد نظر قرار دهید، فرایند آموزش اسکیت را با آسودگی و اطمینان خاطر بیشتری پیش خواهید برد.

سن مناسب برای آموزش اسکیت

معمولا از سن چهار یا پنج سالگی می‌توان آموزش اسکیت به کودک را آغاز کرد. اما این سن، با توجه به مهارت کودک می‌تواند کم‌تر یا بیشتر شود. در واقع باید معیارهایی را از نظر جسمی و روانی در کودک بررسی کنید و در صورت وجود آن‌ها، آموزش اسکیت به او را از سر بگیرید. این معیارها از این قرار است:

‌مطمئن شوید که کودک شما، می‌تواند تعادل خود را حفظ کند
بتواند قسمت‌های مختلف بدن خود را با هم هماهنگ کند
مهم‌تر اینکه واقعا تمایلی به اسکیت‌سواری داشته باشد
اگر این مشخصات را در فرزند خود می‌بینید، می‌توانید خرید اسکیت را جزء برنامه‌های خود قرار دهید. به این تذکرِ آنلاین اسکیت هم دقت کنید که تأکید کرده بچه‌های زیر 8 سال حتما باید با نظارت یک بزرگ‌تر، اسکیت‌سواری کنند. پس حتی اگر فرزند خردسال شما، یادگیری اسکیت را تا حد قابل قبولی پیش برده، باز هم هنگام اسکیت کردن، او را همراهی کنید.

اسکیت رولربلید یا اسکیت کواد؟

همانطور که دیده‌اید، دو مدل اسکیت وجود دارد. در یک نوع، سه، چهار یا پنج چرخ اسکیت، پشت سر هم قرار گرفته‌اند که به آن اسکیت رولربلید یا اسکیت این‌لاین (inline) می‌گویند و در مدل دیگر، دو چرخ در جلو و دو چرخ در عقب اسکیت نصب شده‌اند که با نام اسکیت کواد (چهارچرخ) یا اسکیت رولر شناخته می‌شوند. معمولا هردوی این مدل‌ها برای کودکان کاربرد دارد، اما باید دید کدام یک بهتر است؟

معرفی ویژگی‌های اسکیت رولربلید در آنلاین اسکیت

ابتدا روشن کنیم که «رولربلید» (Rollerblade) نام یک برند است که اولین‌بار اسکیت این‌لاین را به بازار عرضه کرد و به همین دلیل با نام اسکیت رولربلید هم شناخته می‌شود.

در سرعت زیاد، تعادل خوبی دارد
طول دراز اسکیت به حفظ تعادل کمک می‌کند
تکنولوژی کفش اسکیت بسیار پیشرفته است
پای کودک در کفش اسکیت رولربلید احساس راحتی می‌کند

ویژگی‌های اسکیت کواد

شکل قرارگیری چرخ‌ها به اسکیت‌سوار اطمینان می‌دهد
چرخ‌های بزرگی دارد و احتمال خرابی آن زیاد است
در سرعت پایین تعادل خوبی دارد ولی در سرعت بالا تعادل کافی ندارد
تکنولوژی آن قدیمی است

شاید در نگاه اول، یادگیری اسکیت برای کودکان با اسکیت کواد آسان‌تر به نظر برسد، اما وقتی حرف از مزایای اسکیت رولربلید می‌شود، این مدل طرفداران پرشماری را پیرامون خود جمع می‌کند؛ چون تکنولوژی پیشرفته‌تر آن، احساس راحتی بسیار بیشتری را برای اسکیت‌سوار فراهم می‌کند و این موضوع در اسکیت‌بازی مخصوصا برای کودکان، اهمیت ویژه‌ای دارد.

 

 

مقایسه قیمت کفش اسکیت رولربلید و کواد

اگر بخواهیم این دو را از نظر قیمت کفش اسکیت هم مقایسه کنیم، اسکیت رولربلید تنوع بیشتری هم از نظر قیمتی و هم از نظر کیفیتی دارد. برای مثال اگر بخواهید اسکیت بچگانه با قیمتی متوسط بخرید، برند اسکیت روسز مدل‌های مناسبی دارد.

به غیر از اسکیت روسز، برند رولربلید هم که مروج اصلی اسکیت رولربلید یا همان این‌لاین است، مدل‌های متنوعی دارد. بنابراین اگر بخواهید به خاطر قیمت کفش اسکیت، به سمت اسکیت کواد بروید که مدل‌های ساده و نه چندان دلچسبی دارد، گزینه‌های متعددی مثل اسکیت روسز دارید که شما را از لحاظ قیمت هم راضی می‌کنند. پس در مجموع، مدل اسکیت رولربلید، گزینه‌ی بهتری است.

ایمنی، اصل اول در آموزش اسکیت به کودکان

بدون هیچ تردیدی، حفظ سلامت و ایمنی کودک، مهم‌ترین نکته در آموزش اسکیت به کودکان است. استفاده از لوازم ایمنی اسکیت مثل کلاه، زانوبند، آرنج‌بند و دستکش برای کودکانی که به تازگی آموزش اسکیت را شروع می‌کنند، امری ضروری است و هیچ‌گاه نباید از آن غافل شوید. پس دقت کنید که هنگام خرید اسکیت، لوازم ایمنی هم همراه اسکیت باشد.

به علاوه، آموزش اسکیت‌سواری برای کودکان باید در محلی مطمئن باشد تا مشکلی متوجه سلامت آن‌ها نشود. به همین جهت، بهتر است آموزش اسکیت به کودکان را در محل‌های عمومی که رفت‌وآمد زیاد است یا در کنار اسکیت‌بازان حرفه‌ای که با سرعت اسکیت‌سواری می‌کنند انجام ندهید.

چون احتمال دارد که رفت‌وآمد یا اسکیت کردن افراد حرفه‌ای در اطراف کودکان، باعث برخورد با بچه‌ها و افتادن آن‌ها شود. پس به محل‌هایی بروید که مخصوص آموزش اسکیت باشد، مانند زمین‌های اسکیت که در پارک‌ها یا سالن‌های ورزشی تعبیه شده است.

حفظ تعادل را تمرین کنید

اگر فرزند شما از نظر سنی و جسمی، به رشد کافی رسیده ولی هنوز نمی‌تواند تعادل بدنی خود را به خوبی حفظ کند، باید به عنوان پدر و مادر یا بزرگ‌تر، حفظ تعادل در اسکیت‌سواری را با او تمرین کنید و پا به پای او قدم بردارید.

این موضوع به پیشرفت بچه‌ها در یادگیری اسکیت بسیار کمک می‌کند. باید این تکنیک را به همراه او تمرین کنید: «پاها را به اندازه‌ی عرض شانه‌ها باز کنید و زانوها را اندکی خم کنید».

با این تمرین، کودک بر بدن خود مسلط می‌شود و از افتادن‌های پیاپی در امان خواهد بود. اگر انجام این تمرین برای کودک دشوار است، دستش را بگیرید یا با گرفتن زیر بغل‌ها، او را یاری دهید.

به کودک اعتماد به نفس بدهید

زمین خوردن جزئی از یادگیری اسکیت است و برای هرکسی اتفاق می‌افتد. در زمان تمرین اسکیت، اگر کودک چندین‌بار تعادلش را از دست داد و افتاد، ممکن است، کمی ناامید شود.

در چنین شرایطی، باید به او یادآوری کنید که همه‌ی بچه‌ها موقع یادگیریِ اسکیت‌سواری، زمین می‌خورند و این مسأله با تمرین حل می‌شود. حفظ اعتماد به نفس، جزء نکات کلیدی در آموزش اسکیت‌سواری به کودکان است.

اگر به دنبال خرید اسکیت بچه گانه هستید و می‌خواهید مدل‌ها و برندهای مختلف را مقایسه کنید، فروشگاه اینترنتی آنلاین اسکیت( onlinskate )تنوع خوبی در مدل‌ها دارد و بهتر است سری به آن بزنید.

برای مشاهده مقالات مربوط به خرید اسکیت جدید یا تعویض چرخ ها اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست