مکان مناسب برای شروع اسکیت کجاست؟

ورزش اسکیت از جمله ورزش هایی است که می توان آن را در هر نوع زمینی شروع کرد و حرکات ابتدایی را آموخت. هرچند بهتر است برای شروع و عادت کردن به چرخ های اسکیت و حفظ تعادل مدت کوتاهی با کفش اسکیت روی چمن یا حتی فرش راه برویم تا به آن عادت کنیم. پس از اینکه از حفظ تعادل و کنترل اسکیت مطمئن شدیم می توان آموزش را روی موزاییک یا سرامیک در پارکینگ و حیاط منزل شروع کرد.

همچنین می توان در پارک ها یا بوستان ها به تمرین اسکیت پرداخت که مزیت تمرین در این محیط ها استفاده از فضای سبز و هوای پاک است که علاوه بر تأثیرات مثبت بر روحیه فرد بر روی ریه ها هم اثر ویژه ای دارد.

علاوه بر مواردی که ذکر شد، پیست های اسکیت هم گزینه مناسبی برای تمرین هستند. زمین این پیست ها معمولا از جنس بتن یا آسفالت است. مورد دیگر سالن های فوتسال و بسکتبال و…هستند که دارای زمین صاف و مناسب برای تمرین هستند که امنیت اسکیت سوار را هم تأمین می کنند.

نکات مهم و اساسی در ورزش اسکیت درهنگام استفاده از آن در خیابان و مکان های عمومی

هر ورزشی دارای نکات و قوانین هست اسکیت بازی هم دارای شرایطی است که اشاره مختصری به بعضی از آنها داریم که باید رعایت شود.

نکته اول: قبل از رفتن به خیابان ها برای اسکیت بازی باید از قوانین عبور و مرور در خیابان مطلع باشید و در هنگام اسکیت سواری از گرفتن پشت وسیله نقلیه اکیدا خودداری کنید

نکته دوم:هر ورزشکاری حتما باید از لوازم ایمنی استفاده کند و در اسکیت بسیار مهم‌ هست و این وسایل مثل تهیه کلاه ایمنی،زانو بند ،و مچ بند و…

نکته‌سوم :اگر به خیابان می روید در هنگام اسکیت سواری از لباس های روشن استفاده کنید بخصوص در شب ضرورت دارد زیرا دید در شب برای رانندگان بسیار سخت می‌باشد.

نکته چهارم :قوانین اسکیت با قوانین راهنمایی و رانندگی تفاوتی ندارد و برای سلامت خود حتما باید از طرف چپ وسیله ای نقلیه سبقت بگیرید و در کوچه از سمت راست حرکت کنید.

نکته پنجم :در محیط های ناایمن و شرایط جوی نامناسب و بارندگی از اسکیت سواری خودداری کنید.

نکته ششم :رفتار هیجانی نداشته باشید و با سرعت مناسب اسکیت سواری کنید و از مسابقه دادن در کوچه و خیابان پرهیز کنید

اسکیت ورزشی شاد و جذاب می باشد در کنار خانواده باشید و با خانواده اسکیت سواری کنید.

نکات مهم برای استفاده از اسکیت سرعت در فضای بسته و محیط های پیست

رشته سرعت در پیست‌‌ و فضایی به شکل بیضی انجام می شود دارای قوانین سختگیرانه ای است، زیرا در این نوع اسکیت به علت سرعت زیاد احتمال خطر و آسیب دیدگی بسیار زیاد است
هر اسکیت باز در زمان استفاده از پیست باید نکاتی را رعایت بکند.

مثلا یکی از قوانین اسکیت سرعت در سالن این است که شما نمی توانید در اثر لغزش بازیکن داخل زمین را بیرون بیندازید.
این کار تخطی از قوانین و باعث اخراج شما از پیست می شود و یا اینکه شما نمی توانید لباس بازیکن دیگر را بکشید و یا به او ضربه بزنید.

این نکات برای جلوگیری از درگیری های فیزیکی و خشن بین افراد در پیست و حتی زمان مسابقه است و همچنین در این مسابقات باید کف سالن از مواد مقاوم پوشیده شده باشد تا هنگام انجام مسابقات از لیز خوردگی شرکت کنندگان جلوگیری کند.

فهرست