مشخصات اسکیت  مناسب برای شروع چیست؟

چه کفش اسکیتی بخریم؟ چطور کفش مناسب انتخاب کنیم؟

اسکیت ورزش پرطرفداری است که در هر مکان و زمان به راحتی و تنها با داشتن یک کفش مناسب می توان آن را به صورت مبتدی انجام داد و یا حتی بعنوان وسیله نقلیه از آن استفاده کرد.مشخصات اسکیت مناسب برای شروع اسکیت را در این مقاله بررسی خواهیم کرد.

انتخاب کفش اسکیت خوب و مناسب اولین و مهمترین قدم در شروع این رشته ورزشی است و در خرید آن باید نهایت دقت را به کار برد.

بسیاری از افراد بدون آنکه از علاقه خود به این ورزش مطمئن باشند کفشی گران قیمت تهیه می کنند و بعد از گذشت چند روز، آن را کنار گذاشته و استفاده نمی کنند، ولی این دلیلی برای خرید کفشی ارزان قیمت نیست.

چون خرید یک کفش نامناسب  به راحتی می تواند شما را از انجام این ورزش هیجان انگیز باز دارد.

اکثر کفش های ارزان قیمت با اینکه طرح های نسبتا جالب و فریبنده ای دارند کیفیت به شدت پایینی دارند.

دلیل این کیفیت پایین به علت مواد به کار رفته در ساخت آنهاست که عمدتا از پلاستیک و پارچه های بی کیفیت تهیه می شوند.

در حالیکه کفش ها مناسب تر اکثرا از جنس سخت یا پلاستیک فشرده هستند. کفش های ارزان اکثرا دوام بسیار پایین دارند و بعد از مدت کوتاهی فرم خود را از دست می دهند.

این کفش ها قابلیت های یک کفش اسکیت باکیفیت را نداشته و نمی توان به درستی با آنها اسکیت سواری کرد و تکنیک های مورد نظر را اجرا کرد.

معمولا برای شروع اسکیت، افراد مبتدی به این سؤال برمیخوردند که از چه اسکیتی استفاده کنند.

بطور کلی دو نوع اسکیت در بازار وجود دارد. اسکیت سافت و اسکیت هارد، که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.

اسکیت های هارد دارای رویه سفت و محکم هستند که باعث حفاظت بیشتر از پا می شوند،اما اسکیت های سافت دارای رویه ای نرم از جنس فوم یا پارچه هستند و حفاظت کمتری نسبت به اسکیت هارد دارند.

مقاله جامع درباره اسکیت سافت و هارد را در اینجا بخوانید.

تیغه در انواع اسکیت از چه جنسی است؟

بیشتر اسکیت ها دارای تیغه فلزی هستند که این مورد در اسکیت های سافت و هارد، مشترک است.

تیغه پلاستیک فشرده در اسکیت ممکن است آسیب ببیند و در تمرین هایی که فشار زیادی به اسکیت می آورند خراب شوند. در هنگام خرید به تیغه اسکیت توجه کنید که دارای جنس فلزی/آلومینیومی باشد.

انتخاب سایز مناسب اسکیت، برای افراد مختلف به چه صورت است؟

هنگام خرید اسکیت توجه داشته باشید که اسکیت اندازه و سایز پای شما باشد.رعایت این مورد باعث حفظ تعادل می شود.

اگر برای افرادی خرید می کنید که سایز پای آنها مدام در حال تغییر است، از اسکیت هایی استفاده کنید که دارای قابلیت تغییر سایز هستند.

یکی دیگر از مهم ترین بخش های اسکیت بست های آن است که در حفظ تعادل در اسکیت سواری و راحت بودن پای اسکیت سوار در داخل کفش نقش بسزایی دارد.

بست خوب نه تنها هیچ فشاری بر روی پایتان نمی آورد بلکه به خوبی از پاهایتان حمایت می کند.

برند اسکیت همیشه یکی از مولفه های انتخاب آگاهانه است.

برای انتخاب برند مناسب، حتما قبل از خرید درمورد مارک های مطرح اسکیت تحقیق کنید و در هنگام خرید تمام موارد ذکر شده را رعایت کنید.

اعتبار فروشگاه در خرید لوازم اسکیت

همانطور که نیازهای اساسی خود را از فروشگاه های معتبر تامین می کنید، باید بدانید که خرید اسکیت هم از این قاعده مستثنی نیست.

گاهی  اوقات بعضی از والدین به بهانه چند درصد تخفیف در خرید اسکیت حاضرند برای فرزند خود اسکیتی را تهیه کنند که حتی نمی توان آن را کفش نامید.

به جای خرید اسکیت های یک بار مصرف و بدون اصالت که کودکان از آن ها فراری هستند، از فروشگاه هایی خرید کنید که کفش های اسکیت مرغوب و با اصالت به مشتریان خود ارائه می دهند.

در مجموع یک کفش اسکیت خوب باید در تمام این موارد کیفیت لازم را داشته باشد که امروزه کفش های اسکیت موجود در بازار برای هر سن و نیازی به طور مشخص طراحی شده اند و با کمی تحقیق می توان کفش مناسب را تهیه کرد.

فراموش نکنید که احتیاط شرط عقل است، پس قبل از شروع ورزش اسکیت، حتما لوازم ایمنی اسکیت که شامل زانوبند، مچچ بند و کلاه هست را تهیه کنید.

اگر می خواهید از مشخصات اسکیت خوب و هر آنجه که برای تهیه اسکیت مناسب نیاز دارید باخبر شوید با آنلاین اسکیت همراه باشید.

نویسنده ی نوشته: مهدیس صداقتی

فهرست