آشنایی با ویژگی‌های پیست اسکیت استاندار در آنلاین اسکیت

اسکیت هم ورزش مهیج و جذابی است و هم افرادی که می خواهند در اوقات فراغت شان تجربه لحظات شادی را داشته باشند، اسکیت را انتخاب می کنند. اما مطمئناً وجود پیست اسکیت استاندارد هیجان این ورزش را بیشتر می کند و افرادی که علاقمند به این ورزش هستند در پیست استاندارد با خیالی راحت تر ورزش خود را انجام می دهند.

چه چیزی بهتر از آن است که این ورزش محبوب در یک پیست استاندارد انجام شود. اما یک زمین استاندارد اسکیت دارای چه ویژگی هایی است؟ جواب این سؤال را در ادامه بیشتر بررسی کرده ایم.

عناوین نوشته

اندازه و جنس کف پیست اسکیت استاندارد:
حفاظ پیست اسکیت ایمن و استاندارد:
خدماتی که در پیست اسکیت استاندارد عرضه می شود:
ویژگی های پیست اسکیت مناسب برای کودکان:
پیست اسکیت مناسب برای حرکات نمایشی و رقص:
اندازه و جنس کف پیست اسکیت استاندارد:

اسکیت ورزشی است که هم جنبهٔ ورزشی و تأثیر درسلامتی و تناسب اندام دارد و هم از آن در دنیا به عنوان یک ورزش نمایشی یاد می شود، به همین جهت نیز تنوع انجام این ورزش بسیار زیاد است چرا که هم در داخل سالن (سالن های سرپوشیده) اسکیت انجام می شود و هم سالن هایی سرباز و در معرض فضای آزاد برای انجام این ورزش وجود دارند.

این تنوع باعث شده تا پیست های اسکیت در اندازه های مختلف ساخته شوند. سالن هایی که اندازهٔ آن ها 24*50 است بیشتر برای رشتهٔ اسکیت سرعت در نظر گرفته شده اند، اما برای انجام اسکیت نمایشی و رشته های اسکیت آزاد که بیشتر تک نفره هستند و نیاز به فضای باز تر دارند این اندازه به 2500 تا 12000 متر مربع تغییر می کند.

اما دربارهٔ اندازهٔ سالن های روباز که بیشتر به عنوان پیست های تمرینی و تفریحی اسکیت به شمار می آیند، ابعاد پیست اسکیت به 17*21 متر کاهش می یابد.

پیست های اسکیت که در آن ها حرکات نمایشی و آکروباتیک انجام می شود بیشتر به شکل بیضی هستند که دارای عمق تقریباً دو متر و در بعضی موارد بیشتر نیز می باشند.

در خصوص جنس کف پیست اسکیت نیز باید ذکر کرد که استاندارد ترین پیست های اسکیت در دنیا از آسفالت های نرم و مخصوص با دانه های ریز برای کفپوش زمین اسکیت استاندارد استفاده می کنند، همچنین اپوکسی یکی از مدرن ترین جنس کفپوش ها برای زمین های اسکیت به حساب می آید.

البته برای انجام رقص و حرکات نمایشی که با اسکیت انجام می شود بیشتر از زمین هایی با کفپوش اپوکسی استفاده می شود. در زمین های اسکیت یخی دمای هوا ثابت نگه داشته می شود تا کفپوش از استاندارد کافی برای اسکیت روی یخ بهره‌مند باشد.

 

 

 

حفاظ پیست اسکیت ایمن و استاندارد:

کودکان از پرطرفدارترین دستهٔ هواداران ورزش اسکیت هستند. چرا که هم جنبهٔ سرگرمی دارد و هم تفریحی سالم برای کودکان به حساب می آید، به همین جهت در اکثر پیست های اسکیت استاندارد حفاظ هایی متناسب برای تمام سنین نصب شده است.

بیشتر این حفاظ ها به شکل نرده های آهنی هستند تا استحکام کافی را در برابر فشار و ضربه های مختلف داشته باشند. اینکه پیست اسکی دارای حفاظ باشد یکی از ویژگی هایی است که استاندارد بودن پیست اسکیت را تعیین می کند. در برخی پیست های اسکیت ارتفاع حفاظ ها تا 2 متر نیز می رسد.

پیست های اسکیتی که ابعاد بزرگ تری دارند از حفاظ های توری استفاده می کنند. حفاظ های پیست اسکیت استاندارد هم ایمنی بیشتری را در زمین اسکیت برای ورزشکاران و افراد مبتدی به همراه دارد و هم نظم بیشتری را در زمین اسکیت ایجاد می‌کند.

کاربرد نرده های حفاظ پیست اسکیت بیشتر برای افرادی است که به تازگی اقدام به آموزش اسکیت کرده اند. این افراد به کمک نرده ها و تکیه کردن به آن ها، اصول اولیه گام برداشتن با اسکیت و تکنیک سرعت گرفتن در اسکیت را می آموزند.

پیست اسکیت استاندارد_1

خدماتی که در پیست اسکیت استاندارد عرضه می شود:

اگر بخواهید فقط جنبهٔ ورزشی پیست اسکیت را در نظر بگیرید، امکاناتی مانند جایگاه تماشاگران، اتاق های رختکن و استراحت باید در پیست اسکیت دایر باشند.

در کشورهای بزرگ به جهت استقبال بالایی که از این ورزش هیجان انگیز می شود، امکانات گسترده تری از جمله چند سالن ورزشی دیگر در کنار پیست اسکیت، مکان هایی برای آموزش مبتدیان و در نظر گرفتن سرگرمی ها و نصب وسایلی برای جذب علاقمندان به ورزش اسکیت وجود دارد.

اما اگر پیست های اسکیت با هدف تفریح سالم و گذراندن اوقات فراغت علاقمندان ساخته شوند، موضوع طراحی و البته قرار دادن مکان هایی مانند کافه، رستوران و … در کنار این پیست ها هم علاقمندان بیشتری را جذب می کند و هم افرادی که برای گذراندن اوقات فراغت به پیست های اسکیت آمده اند لذت بیشتری را از سپری کردن زمان شان در آن جا می برند.

پیست اسکیت استاندارد_2

معرفی ویژگی های پیست اسکیت مناسب برای کودکان در آنلاین اسکیت.

قبل از اینکه یک پیست اسکیت ساخته شود باید اصولی ترین طراحی و البته وسایل را برای ساخت آن تهیه نمود، چرا که تمامی جنبه ها و مناسب بودن برای سنین مختلف از جمله ویژگی هایی است که استاندارد بودن پیست را تائید می کند.

برای مثال فرض کنید بچه هایی با سنین پایین که برای اولین بار می خواهند اسکیت را بیاموزند به پیست اسکیت مراجعه می کنند، بایستی امکاناتی وجود داشته باشد که بتوان گام های اولیهٔ آموزش اسکیت را به آن ها یاد داد و یا اینکه در هنگام سر خوردن و افتادن کفپوش به حدی ایمن باشد که ضربه ای به فرد اسکیت باز وارد نشود.

در پیست های اسکیت استاندارد، مربیان خبره ای برای آموزش دادن اولیه به بچه ها در نظر گرفته شده اند تا بچه ها در هنگام اسکیت ترس و دلهره ای در هنگام اولین بازی شان نداشته باشند.

پیست اسکیت استاندارد_3

پیست اسکیت مناسب برای حرکات نمایشی و رقص:

سالانه در کشورهای بزرگ از جمله آلمان و روسیه مسابقات اسکیت نمایشی برگزار می شود که مردم زیادی نیز از این مسابقات نمایشی استقبال می کنند، اما پیست اسکیت استاندارد که برای این نمایش ها مهیا می شود از کیفیت بالایی برخوردار است.

کفپوش های اپوکسی در بالاترین سطح کیفی در این زمین ها نصب شده اند که هم در برابر ضربه مقاوم هستند و هم ایمنی ورزشکاران را تضمین می کنند. در انجام حرکات آکروباتیک تک نفره که در ایران نیز استعداد های بالایی دارد این زمین ها بیضی شکل هستند که جایگاه تمرین ورزشکاران می باشند.

پیست های بیضی شکل اکثراً با عمق زیاد ساخته می شوند تا ورزشکار بتواند سرعت و پرش و فرود مناسبی را در هنگام انجام حرکات داشته باشند. با وجود استعداد های زیادی که در ورزش اسکیت نمایشی در ایران وجود دارد، اما تعداد پیست اسکیت استاندارد در کل کشور به تعداد انگشتان یک دست هم نمی رسد.پیست اسکیت استاندارد_4

جهت اطلاعات بیشتر به آنلاین اسکیت مراجعه فرمایید.

برای مشاهده مقالات مربوط به اسکیت پاتیناژ اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست