معرفی انواع رشته های اسکیت در مجموعه آنلاین اسکیت

اسکیت نمایشی

اسکیت نمایشی یکی از رشته های بسیار جذاب در بین رشته های اسکیت می باشد که به صورت ترکیبی از مهارت اسکیت و حرکات باله می باشد. اسکیت نمایشی با عنوان اسکیت هنری نیز شناخته می شود. شاخه ها و مسابقات اسکیت نمایشی نیز دسته بندی متنوعی را شامل می شود.

اسکیت فری استایل

اسکیت فری استایل به نوعی اسکیت نمایشی می باشد اما حرکات بدن در یک نقطه مترمکز می شود و بر روی مانع اجرا می شود. اسکیت فری استایل نیز در دو رشته اصلی حرکات بر روی مانع و سرعت بین مانع دسته بندی می شود.

اسکیت سرعت آنلاین اسکیت

اسکیت سرعت یکی از شاخه های قدیمی در اسکیت اینلاین محسوب می شود و در شاخه های مختلفی نظیر سرعت و استقامت دسته بندی می شود. ایران در رشته اسکیت سرعت سابقه طولانی در مسابقات جهانی دارد و از این حیث این رشته هر روز رو به رشد و توسعه است.

اسکیت رول بال

رشته رول بال به نوعی بسکتبال با اسکیت محسوب می شود که مهارت اسکیت سواری این بار در کنار مهارت پرتاب توپ مطرح می شود که هیچ کدام بی دیگری در این رشته معنی نخواهد داشت. رشته رول بال به سرعت در حال رشد و ترقی می باشد.

اسکیت هاکی

اسکیت هاکی به نوعی پرهیجان ترین رشته اسکیت می باشد و به علت اینکه یک رشته تیمی در اسکیت به شمار می آید طرفداران زیادی دارد. رشته اسکیت هاکی پیشرفت های زیادی در سال های اخیر داشته است و لیگ اسکیت هاکی به صورت حرفه ای برگزار می شود.

اسکیت فوتینز

اسکیت فوتینز به بازی فوتبالی گفته می شود که با کفش اسکیت انجام شود. رشته اسکیت رولرساکر نیز با همین سبک انجام می شود اما در جزئیات کمی با هم متفاوت می باشند. این رشته اسکیت یک ورزش تیمی پرهیجان است که سرعت رشد قابل توجهی داشته است.

اکثر والدین نگران این مسئله هستند که آیا فرزندشان در رشته صحیحی اسکیت را دنبال می کند یا خیر؟ صد البته که این نگرانی درست است و باید دانش کافی ضمینه تصمیم گیری باشد تا بتوانید توفیق لازم را کسب کنید.

انتخاب رشته مناسب در شاخه های اسکیت

اما در این میان نکته ای که نباید به دست فراموشی سپرده شود این است که فرزند شما به چه رشته ای از اسکیت علاقه مند است. علاقه باعث می شود که بسیاری از سختی هایی که بر سر یادگیرید رشته های اسکیت وجود دارد، آسان شمرده شود و فرزند شما به غلت میل به ادامه آن رشته، همچنان به پیش برود.

این مورد با کسب اطلاعات در مورد رشته های اسکیت و آگاه کردن کودک امکانپذیر می باشد. همچنین نظر مربی فرزند شما می تواند بسیار به تلطیف این روند کمک کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر با کار شناسان ما در آنلاین اسکیت تماس بگیرید.

مبحث اصلی در انتخاب رشته مناسب در اسکیت اینلاین این است که شما با یک فرد متخصص مشورت کنید و بدانید که این فرد توانایی بررسی توان بدنی و استعدادی فرزند شما را داشته باشد.

معمولا برای این منظور استعدادیابی به صورت ترمیک و فصلی در باشگاه ها صورت می گیرد و شما می توانید با دسترسی به این افراد متخصص برنامه ریزی لازم را انجام دهید. اما یکی از مواردی که در انتخاب رشته های اسکیت بسیار مهم و تعیین کننده می باشد سن فرزند شما است که باید لحاظ گردد.

آشنایی با اسکیت در آنلاین اسکیت

چه آینده ای را در اسکیت برای کودک خود متصور هستید و تا چه مرحله ای حاضر هستید تا بر روی کودک خود و ورزش تخصصی او صرف وقت وهزینه داشته باشید. این مسئله تعیین کننده آینده کودک شما می باشد.

آینده ای که انتظار کودک شما را می کشد

اما شروع یک رشته تخصصی در این سنین برای فرزند شما بسیار مفید است از این بابت که او را به صورت حرفه ای وارد اجتماع می کند و برای رقابت با هم سن و سالان آماده می سازد.

اما اسکیت در کنار هیجاناتی که تمام رشته های ورزشی دارند ملایمت و زیبایی خاصی نیز دارد. مطمئنا فرزند شما این حس را خواهد داشت که در رشته ای منحصر به فرد که سابقه ای طولانی برای موفقیت در آن لازم است را دنبال می کند و این می تواند دلیلی برای تمایز او از دیگران باشد.

در کنار این مسئله مقام هایی که کسب می شود اعتماد به نفسی عظیم در فرزند شما بوجود خواهد آورد که با هیچ محرک دیگری نمی توان آن را ایجاد کرد.

برخی والدین با این تفکر وارد ورزش تخصصی می شوند که کار خودش پیش می رود و تنها وظیفه آنها تامین بودجه لازم برای رشته اسکیت مورد نظر می باشد. یا اینکه فرزند خود را به کلاس برسانند و برای اتمام کلاس او به انتظار بنشینند. اما موفقیت فرای این مسائل نشسته است و برای آن باید بیش از این وارد صحنه شد.

برای اینکه کودک شما جدیت و انگیزه کافی برای موفقیت در رشته های اسکیت را کسب کند لازم است تا این انگیزه و انرژی از سمت شما به فرزندتان القا شود. فرزند شما باید حس کند که شما برای ورزش و فعالیت های تخصصی او ارزش قائل هستید و او نیز این ارزش را در کار خود پیاده سازی کند.

اما اگر بتوانید این مسائل را به درستی پی ریزی کنید و ذهنیت صحیح را در فرزند خود ایجاد کنید می توانید این امید را داشته باشید که کودک شما با تلاش و کوشش بتواند پله های ترقی را یکی پس از دیگری طی کند.

اسکیت سرعت

رشته اسکیت نمایشی که به علت مسابقات اسکیت روی یخ پایتیناژ در اسکیت رولراینلاین نیز بسیار پیشرفت داشته است، از جمله رشته های محبوب در اسکیت رولر می باشد و به ویژه در بین دختران جایگاه ویژه ای دارد.

 

 

 

 

اسکیت نمایشی یا اسکیت هنری

اما ادامه اسکیت رولر در شاخه اسکیت نمایشی مستلزم این می باشد که شما برای یادگیری آن توان ذهنی و بدنی لازم را کسب کرده باشید. این مسئله در اسکیت پایه و تکمیلی شروع می شود و شما با صلاحدید مربیان می توانید به برنامه جدی تر برای دنبال کردن اسکیت نمایشی بیندیشید. مطمئنا اگر شما توان ادامه اسکیت در رشته نمایشی را داشته باشید مربیان برای این منظور شما را آماده می کنند.

با ما در آنلاین اسکیت همراه باشید.

و این است از مزیت های حضور در یک آکادمی اسکیت که باعث می شود شما اسکیت را با دانش روز دنبال کنید. نه تنها حرکات اسکیت را فرا می گیرید بلکه ذهن و بدن شما نیز برای این منظور آماده می شوند.

بدین ترتیب است که یک هارمونی برای رشد و تعالی شما ایجاد می شود. اما برای این مسئله نباید عجله کرد و باید صبور بود تا تمام مراحل با بالاترین کیفیت پیش برده شود تا نتیجه قابل قبول باشد.

اسکیت نمایشی بر خلاف رشته های دیگر اسکیت حالتی بسیار کشیده را در بدن می طلبد وبرخی از حرکات آن به انعطاف بالا نیاز دارد به طوری که گاهی ژیمناستیک و حرکات کششی آن نیز جزئی از آن محسوب می شود.

اسکیت نمایشی که به نام اسکیت هنری نیز نام برده می شود بدنی بسیار قدرتمند برای پرش ها و حرکات کششی می خواهد. پس تصور نکنید که تنها حرکات دست و پا می باشد.

اسکیت نمایشی مانند تمام رشته های دیگر اسکیت، کفش اسکیت مخصوص به خود را دارد و شما برای اینکه بتوانید در این رشته موفق باشید حتما باید برنامه خرید اسکیت نمایشی مناسب با استایل خود را داشته باشید.

اسکیت نمایشی به دلیل تو که در جلوی اسکیت قرار داده شده است استایل شما را ناخودآگاه کشیده می کند که بعث می شود حرکت شما بر روی زمین اسکیت زیبا و تاثیرگار باشد.

مسابقات اسکیت

رشته اسکیت فری استایل به نسبت از رشته های نوپاتر در جهان می باشد و هر روزه بر شاخه های آن افزوده می شود و به شدت محبوبیت آن رو به افزایش می باشد. ترکیب حرکات اسکیت با مانع خروجی به نام اسکیت فری استایل دارد.

رشته اسکیت فری استایل سبک آزاد آنلاین اسکیت

اسکیت فری استایل نیازمند تعادل بسیار بالا می باشد و اینکه یادگیری حرکان پایه را به دقت دنبال کرده باشید. اما به محض ورود به رشته اسکیت فری استایل باید تمامی حرکات را در داخل مانع فرا گیرید و به نوعی آموزش حرکات اسکیت از ابتدا آغاز می شود. اسکیت فری استایل زیبایی و تعادل را همزمان می طلبد و در صورت ایجاد هارمونی بین این دو حرکات شما بسیار دلنشین خواهد بود.

اما کار آموزش اسکیت فری استایل بدون حضور یک مربی قدرتمند و دانا امکانپذیر نمی باشد. به همین دلیل این رشته ورزشی باید در آکادمی اسکیت دنبال شود تا کارها دقیق و بدون نقص دنبال شوند.

نگاه آکادمی اسکیت به آموزش اسکیت از همان ابتدا به صورت علمی می باشد که هنرجو را نه تنها برای مسابقات آماده کند بلکه ریزترین نکات لازم را نیز به آن ها گوشزد کند.

اسکیت فری استایل که به اسکیت سبک آزاد نیز گفته می شود از ترکیب حرکات اسکیت و مانع بوجود می آید. به این ترتیب که با اجرای حرکاتی خاص در بین موانع شما امیتازهای لازم را در مسابقات کسب خواهید کرد.

اسکیت فری استایل در رشته سرعت نیز برگزار می شود که این مسابقات نیز در بین مانع می باشد و بهترین امتیاز برای بالاترین سرعت و کمترین مانع خراب شده می باشد.

کفش اسکیت فری استایل به صورت راکر طراحی شده است به این ترتیب که چرخ های اول و آخری کمی کوچکتر می باشند همچنین ترک نگهدارنده چرخ ها نیز کوچکتر می باشد.

نتیجه تمامیاین طراحی های داتشن قدرت مانور بالاتر و حرکات سریع تر بین موانع می باشد. همچنین بوت های اسکیت فری استایل هارد می باشند تا برای حرکات پیچیده، پا را محکم در داخل خود نگه دارند.

اسکیت اینلاین

اسکیت هاکی یک رشته بر اساس سرعت، دقت، قدرت می باشد و به صورت تیمی انجام می شود. اعضای تیم 5 نفر می باشند که باید از دروازه خود دفاع و به دروازه حریف حمله کنند. مسابقات اسکیت هاکی در سطح جهانی برگزار می شود.

رشته اسکیت هاکی

اسکیت هاکی یعنی سرعت، یعنی دقت، یعنی قدرت و تمامی این المان های معنی پیدا نمی کند اگر شما تعادل خوبی بر روی اسکیت هاکی نداشته باشید. شما باید بتوانید حرکاتی که در اسکیت پایه و تکمیلی فرا گرفته اید به حد اعلا برسانید.

حرکاتی از قبیل استارت های جلو و عقب، اور دو طرف، اسلاید و تعادل بالا در حرکت رو به جلو و عقب از جمله حرکاتی هستند که بدون آنها هاکی بی معنی است.

اما چطور می توان تمام موارد بالا را فرا گرفت اگر آموزش اسکیت هاکی را حرفه ای دنبال نکنید. کسب مهارت و حرکت بر روی اسکیت هاکی خود نیاز به آموزش و تمرین دارد. بعد از آن عادت کردن به وسایلی که برای ایمنی بر تن شما می باشد مسئله ی دیگری است. اما از همه مهمتر تاکتیک های بازی تیمی است که تنها یک مربی با تجربه در یک آکادمی اسکیت می تواند آموزش دهد.

اگر فردی هستید که در یک تیم لذت نهایی را از ورزش می برید رشته اسکیت هاکی یک مورد بسیار مناسب برای شما می باشد. البته ورود به رشته اسکیت هاکی خیلی هم راحت نیست و برای ورود به یک تیم حرفه ای باید سال ها زحمت کشید. به این ترتیب شما می توانید هم بر روی ورزش و مهارت های فردی و بدنی خود کار کنید هم سطح روابط اجتماعی خود را بالا نگه دارید.

اما لوازم رشته اسکیت هاکی کمی گسترده تر و متنوع تر می باشند. در کنار کفش اسکیت هاکی که یک مهم غیر قابل چشم پوشی می باشد وسایل دیگری نیز وجود دارد که باید تهیه شود.

دلیل آن نیز سرعت بالا و برخوردهایی است که در این رشته بوج.د می آید. برخی از وسایل مورد نیاز برای رشته هاکی عبارتند از: چوب هاکی، کلاه هاکی، پدسینه، زانوبند، دستکش هاکی، آرنج بند.

برای آشنایی بیشتر با ما در آنلاین اسکیت تماس بگیرید.

برای مشاهده مقالات مربوط به انواع کفپوش اسکیت اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست