نحوه اجرای حرکات پیچیده در اسکیت

پیچ و تاب‌هایی که اسکیت بازان افسانه‌ای و ماهر در طول حرکات نمایشی به بدنشان می‌دهند و هیجان غیر قابل باور مسابقات در پیست‌های اسکیت توصیف ناشدنی است.

احتمالا شما هم بارها و بارها این حس و حال را هنگام تماشای اسکیت سواران تجربه کرده‌اید؛ اما تا به حال به یادگیری این ورزش مهیج و خرید کفش اسکیت حرفه ای فکر کرده‌اید؟

اسکیت علم اجرای حرکات خاص در قالب یک تیم یا به صورت انفرادی است که روی زمین، یخ و چمن انجام می‌شود. اگر شما هم دلداده این ورزش پر هیجان و ماجراجویانه شده‌اید تنها یک قدم با یادگیری آن فاصله دارید؛ خرید بهترین کفش اسکیت حرفه ای که در مسیر یادگیری تا رسیدن به درجه استادی یار و همراهتان باشد.

خرید کفش اسکیت بیش از هر چیز به سبب تامین ایمنی هنرجو در طول تمرین و مسابقات اهمیت دارد. بنابراین اگر اولین بار است که قصد خرید کفش اسکیت را برای خود یا فرزندان دارید بد نیست راهنمای خرید امروز به‌نظر را تا مسیر حرفه‌ای شدن به طور کامل مرور کنید.

معرفی و بررسی انواع بهترین کفش اسکیت حرفه ای در آنلاین اسکیت

پیشنهاد به‌نظر
اسکیت کفشی جاکس مدل Junior
اسکیت کفشی جاکس مدل Junior
مشخصات محصول

سایز: قابل تنظیم
قطر چرخ: 76
سبک: اسلالوم(فری استایل)، تفریحی
میزان ابک (ABEC) بلبرینگ: 7
نقاط قوت
ضربه گیری پا
برای نوجوانانی که در ابتدای مسیر یادگیری اسکیت هستند یا در دوره متوسط قرار دارند خرید اسکیت کفشی جاکس مدل Junior را پیشنهاد می‌کنیم.

این کفش اسکیت علاوه بر قابلیت تغییر سایز با چرخ‌های نسبتا مقاومتی تولید شده که چرخش مطلوبی روی تمام سطوح دارند. جوراب داخلی اسکیت یا چکمه آن نیز از الیاف مصنوعی تولید شده که به خوبی عرق پا را در فعالیت شدید جذب می‌کند. یکی از نقاط قوت این محصول ضربه گیری پاها است.

اسکیت کفشی مدل LONG FENG
مشخصات محصول

سایز: قابل تنظیم
قطر چرخ: 64
سبک: اسلالوم(فری استایل)، تفریحی
میزان ابک (ABEC) بلبرینگ: 7
برای کودکان و نوجوانان علاقمند به اسکیت، طراحی ظاهری اسکیت از اهمیت بیش‌تری برخوردار است. اسکیت کفشی مدل LONG FENG از انواع اسکیت‌های با استاندارد بالا است که با چرخ ژله‌ای و چراغدار طراحی می‌شود. یکی از مزایای این اسکیت بوت یا چکمه آن بوده در استفاده طولانی مدت تغییر حالت نمی‌دهد.

از این کفش اسکیت می‌توانید در دوره‌های مختلف ابتدایی ( با اضافه کردن چرخ آخر) و دوره‌های متوسط و میان رده استفاده کنید

اسکیت کفشی رادیوس مدل DM-1800

مشخصات محصول
سایز: قابل تنظیم
قطر چرخ: 72
سبک: سرعت، نمایشی، تفریحی
میزان ابک (ABEC) بلبرینگ: 9
نقاط قوت
ضربه گیری پا
برای استفاده طولانی مدت و صرفه جویی در هزینه‌ها، توصیه ما خرید اسکیت‌های همه کاره و قابل استفاده در سبک‌های مختلف است. درست مشابه با اسکیت کفشی حرفه‌ ای رادیوس مدل DM-1800 که در دو سایز قابل تنظیم در سبک‌های مختلف نمایشی، سرعتی و تفریحی قابل استفاده است.

یکی از نقاط قوت این کفش اسکیت ضربه گیر جوانب و استحکام بالای چرخ‌ها در برابر خردگی است.

اسکیت کفشی لی پای مدل 34M

مشخصات محصول
سایز: قابل تنظیم
قطر چرخ: 72
سبک: سرعت، نمایشی، تفریحی
میزان ابک (ABEC) بلبرینگ: 9
نقاط قوت
ضربه گیری پا
استانداردهای امنیتی و قابلیت تنظیم سایز در خرید اسکیت مناسب برای افراد مبتدی تا زمان حرفه ای شدن اهمیت زیادی دارد. اسکیت کفشی لی پای مدل 34M با بند ضامن دار در ناحیه ساق پا طراحی شده که به تثبیت پاها در چکمه اسکیت کمک می‌کند.

این مجموعه یک ست کامل از ضربه گیر، کلاه ایمنی و کفش استاندارد اسکیت حرفه ای است که برای سبک‌های سرعتی و نمایشی استفاده میشود

اسکیت کفشی سبا مدل جونیور 1

مشخصات محصول
سایز: قابل تنظیم
قطر چرخ: 72
سبک: اسلالوم(فری استایل)، تفریحی
میزان ابک (ABEC) بلبرینگ: 5
نقاط قوت
ضربه گیری پا
همانطور که از نام این محصول پیدا است، اسکیت کفشی سبا مدل جونیور برای نوجوانان علاقمند به سبک‌های نمایشی و سرعت اسکیت پیشنهاد می‌شود. رویه این کفش از فایبرگلاس سبک و چکمه‌ها از پدهای ضد تعریق کتانی تولید شده‌اند.

در طراحی این محصول از ضربه گیر پا، پنجه پا، مچ و بخش‌های جانبی استفاده شده است.

اسکیت کفشی ژین وو مدل X1

مشخصات محصول
سایز: قابل تنظیم
قطر چرخ: 72
سبک: اسلالوم(فری استایل)، تفریحی
میزان ابک (ABEC) بلبرینگ: 5
نقاط قوت
دارای ضربه گیر جانبی پا
برای مسابقات و تمرین‌های هیجانی اسکیت کفشی ژین وو مدل X1 محصولی استاندارد بوده که با رفع نقص نمونه‌های مشابه تولید شده است. بدنه این اسکیت از پلاستیک سخت تولید شده و تیغه آلومینیوم سی ان سی به کار رفته در آن استحکام آن را در برابر خوردگی و اصطکاک سطوح افزایش می‌دهد.

 

 

 

اسکیت کفشی ماندیز مدل MDS-8901

مشخصات محصول
سایز: قابل تنظیم
قطر چرخ: 80
سبک: اسلالوم(فری استایل)، تفریحی
میزان ابک (ABEC) بلبرینگ: 5
آستر و بدنه اسکیت کفشی ماندیز مدل MDS-8901 برای ساعت‌ها تمرین بدون خستگی مناسب است.

فریم پلاستیک سخت و فوم داخل چکمه این اسکیت در مجموع باعث شده تا این کفش سبک‌تر به نظر برسد. این سبکی به ویژه در تمرین‌های تابستانی و آب و هوای گرم از تعریق بیش از حد پا در اثر خستگی جلوگیری می‌کند.

چرخ‌های اسکیت؛ قلب تپنده کفش اسکیت حرفه ای

به طور استاندارد کفش‌های اسکیت در هر رده‌ای که تولید شده باشند چهار چرخ دارند که برای ایستادگی هنرجو روی سطوح مختلف حیاتی هستند.

اندازه کفش‌های اسکیت بر اساس نوع کاربری و رده سنی روی آن‌ها بر حسب میلی متر مشخص می‌شود. اکثر کفش‌ها از جنس پلاستیک تولید می‌شوند و در دو دسته سخت یا نرم قرار می‌گیرند.

این سختی به صورت عددی و از یک تا صد نمره دهی می‌شود. بنابراین سخت‌ترین چرخ‌هایی که در انواع کفش اسکیت حرفه‌ای به کار می‌روند سختی 100 دارند.

فکر می‌کنید اسکیت با چرخ سخت برای طول دوره یادگیری یا مسابقات مناسب‌تر باشد یا با چرخ‌های نرم؟

چرخ‌های سخت بیش‌تر در کفش‌های اسکیت کاملا حرفه‌ای استفاده می‌شوند. این چرخ‌ها ماندگاری بالایی دارند اما به سبب بافت سختی که دارند از قابلیت ضربه و لرزش گیری کم‌تری برخوردار هستند.
چرخ‌های نرم با وجود ماندگاری کم‌تر بافت نرمی دارند و ضربه گیری آن‌ها برای پیشگیری از وقوع حوادث بیش‌تر است.

بلبرینگ اسکیت؛ رمز چابکی و سرعت

در چرخش اسکیت حرفه ای به تمام جهات این بلبرینگ‌ها هستند که با ایجاد چابکی و سرعت بالا نتایج رقابت‌های اسکیت را رقم می‌زنند. این قطعات به صورت جداگانه هم به فروش می‌رسند و کسانی که ورزش اسکیت را به صورت حرفه‌ای دنبال می‌کنند باید به بلبرینگ کفش خود اهمیت بیش‌تری بدهند.

کیفیت بلبرینگ‌های کفش اسکیت با معیار ABC مشخص می‌شود. این معیار میزان چرخش چرخ‌ها را مشخص می‌کند.

راهنمای انتخاب سایز کفش اسکیت حرفه‌ای

معمولا قیمت کفش اسکیت ارزان نیست، پس در انتخاب انواع اسکیت مشابه با کفش کوهنوردی عمل کنید. یعنی کفش باید حداقل یک سایز بزرگ‌تر از سایز اصلی پاها باشد. اما این قانون را بیش‌تر باید در زمان تست کفش و زمانی که پاها به صورت کامل داخل آن قرار گرفته‌اند بررسی کنید.

همچنین این قضیه در مورد خرید کفش اسکیت بچه گانه کاملا صدق می‌کند، چرا که بچه ها سریع رشد می‌کنند و کفش هایی با حداقل یک سایز بزرگتر نیاز دارند.

نکته مهم در خرید کفش اسکیت عدم حرکت و وجود فضای آزاد اطراف پاها است. به زبان ساده‌تر پاها باید به صورت ثابت در کفش قرار گیرند. از این رو برای برخی از افراد ممکن است سایز کفش اسکیت حرفه‌ای با سایز کفش‌های معمولی که خریداری می‌کنند یکسان باشد.

انواع کفش‌های اسکیت حرفه‌ای بر اساس نوع فریم

فریم اسکیت‌ها بر اساس کاربردی که دارند متنوع است. اکثر فریم‌ها مقدار اندکی انعطاف پذیری دارند که باعث می‌شوند با وجود شوک شدید ساختار خود را حفظ کنند.

اسکیت‌ها در سبک‌های مختلف سرعتی، اسلالوم، تفریحی یا سبک آزاد استفاده می‌شوند. هر چقدر که اسکیت‌ها حرفه‌ای‌تر می‌شوند ابعاد چرخ و قابلیت مانورآن‌ها تغییر می‌کند.

نوع چکمه، ساق و بست‌های اسکیت

چکمه یا ساق اسکیت هم از نظر ایمنی و هم از نظر تامین قابلیت چرخش و دوران پاها اهمیت دارند. لایه داخلی چکمه‌ها معمولا با آستر ضد آب با قابلیت تبادل هوایی مناسب پر می‌شود؛ اما بخش خارجی نظیر چرخ‌ها می‌تواند کاملا سخت، نیمه سخت یا نرم باشد. اکثر چکمه‌ها قابلیت باز شدن دارند و می‌توانید آن‌ها را شستشو دهید.

بست‌ها به صورت مستقیم روی چکمه قرار می‌گیرند و تنگ کردن کفش‌های اسکیت حرفه‌ ای که قابلیت تغییر سایز دارند با بست صورت می‌گیرد.

قابلیت‌های جانبی انواع کفش اسکیت

اکثر اسکیت‌ها برای فضای باز و فضای بسته قابل استفاده هستند؛ اما اسکیت‌های حرفه‌ای که چرخ‌های کوچک‌تری دارند بیش‌تر در سالن و سطوح کاملا صاف استفاده می‌شوند و ایمنی در استفاده از آن‌ها حرف اول را می‌زند.

از این رو تولید کنندگان محصولات خود را با امکانات جانبی مختلف عرضه می‌کنند. کفش‌های اسکیت مبتدی تا متوسط معمولا به یک ترمز برای حفظ تعادل شخص مجهز هستند. بنابراین اصطکاک بین زمین و ترمز کفش اسکیت کمک می‌کند تا هنرجو به سادگی در موقعیت‌های مختلف سرعت خود را کاهش دهد.

یکی از امکانات جانبی که در خیلی از کفش‌های اسکیت حرفه‌ای می‌بینیم ضربه گیرهایی هستند که در بخش‌های مختلف کفش اسکیت کار گذاشته می‌شوند. ناحیه کف پا، پنجه‌ها، کناره پا و مچ پا در این کفش‌ها با ضربه گیرهای نرمی محافظت می‌شوند که بدون کاهش سرعت ایمنی مسابقات را حین اجرای حرکات بالا می‌برند.

برای مشاهده مقالات مربوط هاکی روی چمن ایناجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست